O Esperanto

A wszystko zaczęło się od Esperanta.

Kiedyś przed laty, wpadła mi do ręki książka do nauki języka Esperanto. Nie namyślając się wiele zaczęłam się go uczyć. Ponieważ jest to język łatwy, w krótkim czasie miałam już kilku zagranicznych przyjaciół. Korespondencję prowadziłam listownie gdyż nie miałam wówczas jeszcze komputera.
Pierwszymi moimi gośćmi byli Anglicy. Poznałam ich wspaniałą rodzinę.
Z chwilą założenia internetu moje znajomości powiększyły się.
Esperantem zainteresował się również mój syn i prowadził korespondencję z rodziną Esperantystów z Francji. Gościłam małżeństwo, z którym zaprzyjaźniliśmy się bardzo serdecznie. W rewanżu  zostałam zaproszona wraz z synem do Francji. Korespondencja trwa do dziś. Również gościła u mnie Esperantystka z Holandii. Przekonałam się, że Esperanto to „okno na świat”  
W internecie znajdziesz mnóstwo stron z informacjami na temat samego języka Esperanto jak również dużo Esperantystów z całego świata  chcących korespondować a potem może, kto wie…możesz ich gościć u siebie albo odwiedzić ich.
Tak było w moim przypadku. Zaczęłam od strony Lernu. Jest to strona poświęcona nie tylko samemu językowi. Znajdziesz tu między innymi dużo ciekawych kursów, artykułów, słownik, informacje o wycieczkach, chętnych do korespondencji, forum itd. Strona jest w kilku językach.
Inną ciekawą stroną jest Ipernity. Tutaj również ogromna ilość Esperantystów. Możesz także poszukać sobie przyjaciół tutaj Esperanto Koresponda Servo lub tutaj Koresponda Servo Universala.  I tak można wymieniać zarówno strony, których wciąż przybywa jak nowych ludzi uczących się tego języka.