środa, 18 lipca 2012

Oczekiwanie na pociąg transsyberyjski

Dzień w Moskwie.
Dworzec w Moskwie
                                                                       Rano byliśmy już w Moskwie. Co za ulga. Będziemy zwiedzać stolicę tak ogromnego państwa.Metro w Moskwie

Bagaże oddajemy do przechowalni. Kierujemy się do metra. Jest przepiękne. Moskwa to urocze  miasto. Życie tam płynie szybko ale ciekawie.                                        

Mauzoleum Lenina
Chcemy zobaczyć Mauzoleum Lenina bo jest ku temu okazja. Ale nie zawsze ta okazja sprzyja człowiekowi. Byłam bardzo ciekawa jak to Mauzoleum wygląda. Niestety właśnie w tym czasie przeprowadzano konserwacje i wstęp wzbroniony. Nie zmartwiliśmy się nazbyt, ponieważ jest wiele do oglądania nam przyjezdnym, pierwszy raz.
Cerkiew na Placu Czerwonym

Ponieważ mamy cały dzień wolny, pozbywszy się bagażu planujemy  oglądać miasto. Chcemy tych parę godzin jak najlepiej wykorzystać i zobaczyć jak najwięcej. 
Kierujemy się w kierunku cerkwi. Jest bajeczna. Jest to cerkiew pod wezwaniem Wasyla Błogosławionego, wzniesiona w XVI wieku.


oczekiwanie na pociąg
Po kilku godzinach zwiedzania, (reszte fotek umieściłam w galerii) zmęczeni wracamy na dworzec skąd bezpośrednim już pociągiem czyli koleją transsyberyjską pojedziemy do Pekinu. Oczywiście to nie koniec naszej trasy w Chinach ale koniec jazdy tym pociągiem.Przed nami cały tydzień w pociągu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz